Profesjonalny serwis Lechma

Kominek PL190

Lechma PL190

Wkład kominkowy typu PL190 to praktyczne urządzenie, które pozwala cieszyć się zarówno ciepłem tradycyjnego kominka jak ogrzewaniem całego systemu centralnego ogrzewania.

Producent zapewnił wyposażenie standardowe:
– wysuwany popielnik
– dodatkowy wlot powietrza
– zintegrowany szyber
– chłodnica płaszcza wodnego
W opcjach dodatkowych producent przedstawił:
– regulowany stojak

Potrzebujesz pomocy z serwisem, bądź brakującymi częściami? Skontaktuj się z nami.

Wkład kominkowy PL-190 z płaszczem wodnym jest wykonany w całości ze stali, z wymiennym rusztem żeliwnym. Cały korpus pomalowany jest specjalnym lakierem na bazie proszków epoksydowych. Kominek o ciśnieniu roboczym 2,5 bara przystosowany jest do współpracy z układami typu zamkniętego.

Zasadniczym elementem stalowego wkładu kominkowego PL-190 jest komora spalania. Przednią ścianę komory spalania stanowią żeliwne drzwiczki wyposażone w szybę żaroodporną.
Od dołu komora spalania ograniczona jest blachą spodnią o grubości 5 mm, na której ułożone są w postaci płyty kształtki ceramiczne z umieszczonym po środku wymiennym rusztem żeliwnym o powierzchni 370 mm x 260 mm, składającym się z 11 szt. pojedynczych żeliwnych profili rusztowych.

W czasie odpopielania lub załadunku nowej porcji paliwa zabezpieczeniem jest żeliwny ruszt pionowy.
Popiół i resztki nie spalonego paliwa gromadzone są w wysuwanej, wyposażonej w specjalny uchwyt kasecie popielnikowej, znajdującej się pod pokładem rusztowym wewnątrz komory popielnikowej.
Tylną i boczne ściany komory paleniskowej oraz strop w kształcie litery Z wkładu kominkowego z zespołem wodnym stanowi płaszcz wodny o grubości od ok. 30 mm do ok. 40 mm.

Kominek z płaszczem wodnym PL-190 to praktyczne urządzenie pozwalające zarówno cieszyć się ciepłem tradycyjnego kominka jak i jednocześnie ogrzać cały dom poprzez system centralnego ogrzewania. Kominek posiada płaszcz wewnętrzny i zewnętrzny, a przestrzeń między nimi wypełnia ok. 40 litrów wody.

Wkład kominkowy przystosowany do pracy stałopalnej, przeznaczony do ogrzewania pomieszczenia, w którym jest zainstalowany z jednoczesną możliwością zasilania instalacji c.o. i c.w.u. jako podstawowe lub dodatkowe źródło energii cieplnej.
Może współpracować z zasobnikowymi podgrzewaczami ciepłej wody użytkowej.

Paliwem przeznaczonym do opalania są polana i szczapy drewna liściastego najlepiej: buk, grab, olcha, dąb, jesion, brzoza, itp. o długości ok. 40 cm. i obwodzie 30-50cm. Drewno powinno być sezonowane przez dwa lata pod zadaszeniem.

Wkład należy podłączyć wyłącznie do własnego, samodzielnego przewodu kominowego – dymowego.

Wkład kominkowy, z płaszczem wodnym o mocy 24kW ogrzewa powierzchnię 80-240 m2, wykonany jest z żeliwa i stali, waży 183kg. Szyba ma kształt płaski, a cały wkład kominkowy utrzymany jest w stylu nowoczesnym. Drzwi otwierają się na lewo. Średnica wylotu spalin to 200mm zaś sam wylot spalin umiejscowiony jest u góry. Wkład kominkowy PL-190 STANDARD 24 kW UZ opalany jest drewnem, a pojemność zbiornika na drewno wynosi 15 kg.

Rozmiary wkładu kominkowego PL-190 STANDARD 24 kW UZ są następujące: szerokość całkowita – 715mm; wysokość całkowita – 850mm; głębkość – 505mm.

Urządzenie cechuje wysoka sprawność energetyczna: 70.00% oraz niska emisja CO, która wynosi zaledwie 0.53%. Temperatura spalin wynosi 355°C. Wkład kominkowy PL-190 STANDARD 24 kW UZcharakteryzuje się spalaniem ciągłym. Powietrze do spalania pobierane jest z zewnątrz, a załadunek realizowany jest z przodu wkładem o maksymalnej długości 40cm.

Dane techniczne
Moc: 24kW
Sprawność: 70.00%
Powierzchnia ogrzewania: 80-240m2
Emisja CO: 0.53%
Spalanie: ciągłe
Materiał opałowy: drewno
Pojemność materiału: 15kg
Temperatura spalin: 355°C
Szyba: płaska
Szerokość całkowita: 715mm
Wysokość całkowita: 850mm
Głębokość całkowita: 505mm
Styl: nowoczesny
Waga: 183kg
Materiał: żeliwo i stal
Powietrze do spalania: z zewnątrz
Długość polan (drewna): 40cm
Pojemność wody: 46l.
Załadunek: z przodu
Otwieranie drzwi: lewe
Średnica wylotu spalin (czopucha): 200mm
Wylot spalin: góra

Krótkie
terminy

Oferujemy krótkie
terminy realizacji
każdej usługi.

Konserwacja, przeglądy, naprawy

Oferujemy szeroki pakiet usług od konserwacji, przeglądu, jak i napraw pogwarancyjnych.

Zadzwoń już dziś!

Skontaktuj się
z nami pod
numerem telefonu:
+48 533 944 931