Profesjonalny serwis Lechma

Kominek PL190

Wkład kominkowy typu PL190 to praktyczne urządzenie, które pozwala cieszyć się zarówno ciepłem tradycyjnego kominka jak ogrzewaniem całego systemu centralnego ogrzewania.

Producent zapewnił wyposażenie standardowe:
– wysuwany popielnik
– dodatkowy wlot powietrza
– zintegrowany szyber
– chłodnica płaszcza wodnego
W opcjach dodatkowych producent przedstawił:
– regulowany stojak

Potrzebujesz pomocy z serwisem, bądź brakującymi częściami? Skontaktuj się z nami.

Wkład kominkowy PL-190 z płaszczem wodnym jest wykonany w całości ze stali, z wymiennym rusztem żeliwnym. Cały korpus pomalowany jest specjalnym lakierem na bazie proszków epoksydowych. Kominek o ciśnieniu roboczym 2,5 bara przystosowany jest do współpracy z układami typu zamkniętego.

Zasadniczym elementem stalowego wkładu kominkowego PL-190 jest komora spalania. Przednią ścianę komory spalania stanowią żeliwne drzwiczki wyposażone w szybę żaroodporną.
Od dołu komora spalania ograniczona jest blachą spodnią o grubości 5 mm, na której ułożone są w postaci płyty kształtki ceramiczne z umieszczonym po środku wymiennym rusztem żeliwnym o powierzchni 370 mm x 260 mm, składającym się z 11 szt. pojedynczych żeliwnych profili rusztowych.

W czasie odpopielania lub załadunku nowej porcji paliwa zabezpieczeniem jest żeliwny ruszt pionowy.
Popiół i resztki nie spalonego paliwa gromadzone są w wysuwanej, wyposażonej w specjalny uchwyt kasecie popielnikowej, znajdującej się pod pokładem rusztowym wewnątrz komory popielnikowej.
Tylną i boczne ściany komory paleniskowej oraz strop w kształcie litery Z wkładu kominkowego z zespołem wodnym stanowi płaszcz wodny o grubości od ok. 30 mm do ok. 40 mm.

Kominek z płaszczem wodnym PL-190 to praktyczne urządzenie pozwalające zarówno cieszyć się ciepłem tradycyjnego kominka jak i jednocześnie ogrzać cały dom poprzez system centralnego ogrzewania. Kominek posiada płaszcz wewnętrzny i zewnętrzny, a przestrzeń między nimi wypełnia ok. 40 litrów wody.

Wkład kominkowy przystosowany do pracy stałopalnej, przeznaczony do ogrzewania pomieszczenia, w którym jest zainstalowany z jednoczesną możliwością zasilania instalacji c.o. i c.w.u. jako podstawowe lub dodatkowe źródło energii cieplnej.
Może współpracować z zasobnikowymi podgrzewaczami ciepłej wody użytkowej.

Paliwem przeznaczonym do opalania są polana i szczapy drewna liściastego najlepiej: buk, grab, olcha, dąb, jesion, brzoza, itp. o długości ok. 40 cm. i obwodzie 30-50cm. Drewno powinno być sezonowane przez dwa lata pod zadaszeniem.

Wkład należy podłączyć wyłącznie do własnego, samodzielnego przewodu kominowego – dymowego.

Wkład kominkowy, z płaszczem wodnym o mocy 24kW ogrzewa powierzchnię 80-240 m2, wykonany jest z żeliwa i stali, waży 183kg. Szyba ma kształt płaski, a cały wkład kominkowy utrzymany jest w stylu nowoczesnym. Drzwi otwierają się na lewo. Średnica wylotu spalin to 200mm zaś sam wylot spalin umiejscowiony jest u góry. Wkład kominkowy PL-190 STANDARD 24 kW UZ opalany jest drewnem, a pojemność zbiornika na drewno wynosi 15 kg.

Rozmiary wkładu kominkowego PL-190 STANDARD 24 kW UZ są następujące: szerokość całkowita – 715mm; wysokość całkowita – 850mm; głębkość – 505mm.

Urządzenie cechuje wysoka sprawność energetyczna: 70.00% oraz niska emisja CO, która wynosi zaledwie 0.53%. Temperatura spalin wynosi 355°C. Wkład kominkowy PL-190 STANDARD 24 kW UZcharakteryzuje się spalaniem ciągłym. Powietrze do spalania pobierane jest z zewnątrz, a załadunek realizowany jest z przodu wkładem o maksymalnej długości 40cm.

Dane techniczne
Moc: 24kW
Sprawność: 70.00%
Powierzchnia ogrzewania: 80-240m2
Emisja CO: 0.53%
Spalanie: ciągłe
Materiał opałowy: drewno
Pojemność materiału: 15kg
Temperatura spalin: 355°C
Szyba: płaska
Szerokość całkowita: 715mm
Wysokość całkowita: 850mm
Głębokość całkowita: 505mm
Styl: nowoczesny
Waga: 183kg
Materiał: żeliwo i stal
Powietrze do spalania: z zewnątrz
Długość polan (drewna): 40cm
Pojemność wody: 46l.
Załadunek: z przodu
Otwieranie drzwi: lewe
Średnica wylotu spalin (czopucha): 200mm
Wylot spalin: góra

Krótkie
terminy

Oferujemy krótkie
terminy realizacji
każdej usługi.

Konserwacja, przeglądy, naprawy

Oferujemy szeroki pakiet usług od konserwacji, przeglądu, jak i napraw pogwarancyjnych.

Zadzwoń już dziś!

Skontaktuj się
z nami pod
numerem telefonu:
+48 533 944 931